שאלות נפוצות

שאלות ותשובות בנושא בית חכם: בדקו האם גם לכם זה מתאים!
  
רבים מתלבטים בנוגע למערכות בית חכם ומהססים האם זהו הצעד הנכון, החסכוני והיעיל ביותר עבורם. למענם ריכזנו פה מספר שאלות ותשובות בנושא.
 
ש: האם מערכת בית חכם היא באמת חסכונית?
ת: התשובה היא חד משמעית כן. בעזרת מערכת בית חכם ניתן לשלוט בשעות ההפעלה והכיבוי של תאורה, מזגן, דוד חשמלי וכן הלאה. ניתן לקבוע מראש מתי יודלקו ומתי יכובו המערכות החשמליות השונות בבית בהתאם לצרכים השונים של בני הבית, ובסוף החודש ליהנות מחיסכון כלכלי ניכר.
 
ש: האם בית חכם מותאם אלי באופן אישי?
ת: נכון. ניתן להפעיל את המערכת לפי לוח זמנים קבוע מראש המוגדר על ידיכם, ולתזמן הפעלה וכיבוי על פי ההרגלים וסדר היום הקבועים שלכם.
בנוסף, מערכת בית חכם מאפשרת גמישות מקסימלית – ניתן לשנות תרחישים והפעלות בכל שלב. לדוגמא: "תרחיש כניסה לבית" יאפשר להדליק כל מכשיר חשמלי שתרצו שיתחיל לפעול טרם כניסתם לבית לדוגמא: דוד מים חמים, כך שתוכלו להיכנס לאמבטיה חמימה מיד עם כניסתכם הביתה...
 
ש: האם מערכת בית חכם מתאימה לעשירים בלבד?
ת: להיפך! מערכת הבית החכם מאפשרת חסכון עצום בחשבונות החשמל ולכן מתאימה לכל מי שמבין את היתרון הכלכלי שלה.
 
ש: האם ניתן לשלוט על מערכת בית חכם גם מחוץ לבית?
ת: בהחלט. במערכת בית חכם ניתן לקבוע תרחיש יציאה מהבית, וליהנות מכך שהמערכת מזהה אוטומטית כשאנחנו עוזבים את הבית, ומכבה את מערכות החשמל. בנוסף, אם יצאנו מהבית אך בכל זאת אנחנו מעוניינים להפעיל מזגן, לכבות או להדליק מכשירים אחרים, נוכל ליצור קשר עם מערכת בית חכם בעזרת סמס, רשת האינטרנט, או בכל דרך אחרת שמאפשרת שליטה מרחוק.
 
ש: האם קיימים מספר סוגי מערכות בית חכם?
ת: כיום ישנו מגוון אדיר של אפשרויות. ישנן מערכות בית חכם מתוחכמות למדי המתאימות לחללים גדולים ומכילות פרמטרים רבים וישנן גם מערכות פשוטות יותר. ייעוץ של בעל מקצוע יעזור לכם למצוא ללא בעיה את המערכת המתאימה לכם ביותר.
 
ש: בקיץ הישראלי והחם אנחנו בבית מפעילים כל היום את המזגן, האם התקנת מערכת בית חכם יכולה לחסוך בעלויות הפעלת המזגן?
ת: ידוע לכולן שהמזגן הוא אחד מצרכני החשמל הכבדים ביותר בבית, האקלים בישראל לא מאפשר לנו לוותר על התענוג הכל כך יקר הזה ומצד שני חשבון החשמל של כולנו מרקיע שחקים בעיקר בחודשי הקיץ החמים. באמצעות תרחיש מתוכנת מראש יכבה באופן אוטומטי כאשר תצאו מהבית או באמצעות "הפעלה מרחוק" תוכלו לכבות או להדליק את המזגן לפני הכניסה לבית. כמו כן, ניתן להוריד תריסים באופן אוטומאטי בהתאם לשעה ביום ועל פי מיקום השמש ועל ידי כך לשמור את הבית מוצל וקריר – דבר התורם לחסכון באנרגיה המתבזבזת על קירור הבית.
 
לשאלות נוספות אתם מוזמנים לפנות אלינו – דומוס בתים חכמים!